Yardım

Sayfamızın kullanımına yönelik sorularınızın cevaplarını buradan ulaşabilirsiniz.

Üyelik Hakkında

Sayfamızdan sunu izlemek, izletmek istiyorsanız üye olmanıza gerek yoktur. Sunularımız ziyaretçilerimizin kullanımına açıktır.
Ancak sayfamızdan indirerek faydalanmak istiyorsanız üye olmanız gerekmektedir.

Üyeliğimiz ücretlidir.

Üyelik formunu doldurup gönderdiğinizde pasif üyeliğiniz başlayacaktır. Üyeliğinizi aktif konuma alabilmek için üyelik ödemenizi yapmanız gerekmektedir. Üyelik ödemenizi profilinizdeki ödeme alanından yapabilirsiniz.
Ödemenizi yaptıktan sonra da panelinizden 1 kez çıkış yapıp tekrar giriş yaptığınızda üyeliğiniz aktif duruma gelecektir.
Eğer ödeme yaptıktan sonra tekrar giriş yaptığınızda üyeliğiniz hala pasif görünüyorsa sistemsel bir hata oluşmuş olabilir, iletişim bölümünden bu durumu bildirirseniz saatler içerisinde sorununuz çözülür..

Evet. Yıl içerisinde başlatılan her üyelik bulunulan eğitim öğretim yılının son ayı silinir. (30 Haziran)

Ücretli abonelikte herhangi bir kısıtlama yoktur. Tüm bölümlerimizden faydalanabilirsiniz.

Şifrenizi unutmuşsanız, üye olduğunuz mail adresi üzerinden bize (info@mbsunu.com) bir mail gönderiniz. Mailinizde sitedeki kullanıcı adınızı da belirtin. Yeni şifrenizi 24 saat içerisinde ileteceğiz.

Sunular Hakkında

Hayır, sunuları izlemek, izletmek için üye olmanıza gerek yoktur.

Hayır. Sunularımız her bilgisayarda her tablette, her mobilde açılır. Herhangi bir eklentiye ihtiyacınız yoktur.

Sunularımızın sadece izleme sayfalarını paylaşabilirsiniz. İndirip farklı ortamlarda yükleyerek paylaşıma iznimiz yoktur.

İndirdiğiniz sunu klasöründe bulunan index.html dosyasına tıklayın. Sisteminizde default olarak hangi browser yüklü ise onunla sunumuz açılacaktır. İndirdiğiniz dosya üzerinden sunuyu izlerseniz internet bağlantısına gerek yoktur.

Videolar ile etkileşime girmek mümkün değildir, çoğu zaman geri bildirim alınması gerekir. Ayrıca konu anlatımında, öğretmenin devreye girmesi gerektiği yerde, sunu otomatik durur, öğretmenin istediği anda sunuya devam edilir.

Bu sorunun cevabı aslında kuruluş amacımızı belirtecek. İnternet ortamında sıklıkla sesli videolar, hatta sesli ders sunuları veren internet siteleri görüyoruz. Buralarda sınıf kontrolünü, ders hakimiyetini ne yazıkki bu tarz oluşumlara teslim ettiğimizden öğretmenin sınıf içi etkinliği düşmektedir. Bu bir bakıma kolaya kaçan öğretmenler için biçilmiş bir kaftan olabilir. Biz ise sunularımız ile öğretmenin derste aktif olmasını sağlıyoruz. Öğrencilerle etkileşime geçmesi gerektiği yerde sunuyu durdurup dersi kendi sesiyle sürdürmesini sağlıyoruz. Tercih sizin. Buna karşın, sınıfa alışkın olmayan 1.sınıfların ilk ayları için ilk ders sunularımızda ses kullandık. Eğlenceli sunularda ses kullandık.